Capacitor: energy; Ioper: 80A; 200x100x355mm; 50uF; ±10%; -25÷55°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPKIPP-50U/3150
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPKIPP-50U/3150
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: energy; Ioper: 80A; 200x100x355mm; 50uF; ±10%; -25÷55°C
| Mounting | vertically |
| Operating voltage | 3.15kV DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Tolerance | ±10% |
| Enclosure material | steel |
| Leads | electrical insulators |
| Max. forward impulse current | 15kA |
| Operating current | 80A |
| Body dimensions | 200x100x355mm |
| Capacitance | 50µF |
| Type of capacitor | energy |
| Capacitor application | power factor correction |