Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 4.5A; 24mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0420-1R0
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0420-1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 4.5A; 24mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 24mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4.5A |
| Body dimensions | 4x4.3x1.8mm, 4x4x1.8mm |
| Inductance | 1µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 5.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |