Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 3A; 60mΩ; ±20%; Isat: 3.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0420-2R2
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0420-2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 3A; 60mΩ; ±20%; Isat: 3.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 60mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 3A |
| Body dimensions | 4x4.3x1.8mm, 4x4x1.8mm |
| Inductance | 2.2µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 3.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |