Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 2.1A; 107mΩ; ±20%; Isat: 2.4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0530-100
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0530-100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 2.1A; 107mΩ; ±20%; Isat: 2.4A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 107mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 2.1A |
| Body dimensions | 5x5.6x2.8mm, 5x5x2.8mm |
| Inductance | 10µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 2.4A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |