Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 5.7A; 24mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0624-2R2
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0624-2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 5.7A; 24mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 24mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 5.7A |
| Body dimensions | 6.7x7.3x2.2mm, 6.7x6.7x2.2mm |
| Inductance | 2.2µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 6.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |