Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 9.2A; 11.5mΩ; ±20%; Isat: 10.9A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0630-1R5
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0630-1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 9.2A; 11.5mΩ; ±20%; Isat: 10.9A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 11.5mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 9.2A |
| Body dimensions | 6.7x7.3x2.8mm, 6.7x6.7x2.8mm |
| Inductance | 1.5µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 10.9A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |