Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 5A; 36mΩ; ±20%; Isat: 6.3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0630-4R7
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0630-4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 5A; 36mΩ; ±20%; Isat: 6.3A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 36mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 5A |
| Body dimensions | 6.7x7.3x2.8mm, 6.7x6.7x2.8mm |
| Inductance | 4.7µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 6.3A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |