Inductor: wire; SMD; 560nH; Ioper: 15.5A; 4.1mΩ; ±20%; Isat: 16.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0630-R56
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0630-R56
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 560nH; Ioper: 15.5A; 4.1mΩ; ±20%; Isat: 16.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 4.1mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 15.5A |
| Body dimensions | 6.7x7.3x2.8mm, 6.7x6.7x2.8mm |
| Inductance | 560nH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 16.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |