Inductor: wire; SMD; 3.3uH; Ioper: 8A; 19mΩ; ±20%; Isat: 9A; -55÷125°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF0640-3R3
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF0640-3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 3.3uH; Ioper: 8A; 19mΩ; ±20%; Isat: 9A; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Resistance | 19mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 8A |
| Body dimensions | 6.7x7.3x3.8mm, 6.7x6.7x3.8mm |
| Inductance | 3.3µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 9A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |