Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 4.5A; 45mΩ; ±20%; Isat: 5.4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1040-150
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1040-150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 4.5A; 45mΩ; ±20%; Isat: 5.4A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 45mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4.5A |
| Body dimensions | 10x10.8x3.8mm, 10x10x3.8mm |
| Inductance | 15µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 5.4A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |