Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 15A; 4.7mΩ; ±20%; Isat: 18A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1040-1R5
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1040-1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 15A; 4.7mΩ; ±20%; Isat: 18A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 4.7MΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 15A |
| Body dimensions | 10x10.8x3.8mm, 10x10x3.8mm |
| Inductance | 1.5µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 18A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |