Inductor: wire; SMD; 47uH; Ioper: 2.5A; 150mΩ; ±20%; Isat: 3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1040-470
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1040-470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 47uH; Ioper: 2.5A; 150mΩ; ±20%; Isat: 3A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 150mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 2.5A |
| Body dimensions | 10x10.8x3.8mm, 10x10x3.8mm |
| Inductance | 47µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 3A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |