Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 7.2A; 20.7mΩ; ±20%; Isat: 8.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1040-6R8
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1040-6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 7.2A; 20.7mΩ; ±20%; Isat: 8.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 20.7mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 7.2A |
| Body dimensions | 10x10.8x3.8mm, 10x10x3.8mm |
| Inductance | 6.8µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 8.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |