Inductor: wire; SMD; 8.2uH; Ioper: 6A; 25mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1040-8R2
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1040-8R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 8.2uH; Ioper: 6A; 25mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 25mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 6A |
| Body dimensions | 10x10.8x3.8mm, 10x10x3.8mm |
| Inductance | 8.2µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 6.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |