Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 11.5A; 8.8mΩ; ±20%; Isat: 12.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1250-4R7
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1250-4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 11.5A; 8.8mΩ; ±20%; Isat: 12.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 8.8mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 11.5A |
| Body dimensions | 12.6x13.8x4.8mm, 12.6x12.6x4.8mm |
| Inductance | 4.7µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 12.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |