Inductor: wire; SMD; 100uH; Ioper: 2.5A; 185mΩ; ±20%; Isat: 3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1260-101
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1260-101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 100uH; Ioper: 2.5A; 185mΩ; ±20%; Isat: 3A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 185mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 2.5A |
| Body dimensions | 12.6x13.8x5.8mm, 12.6x12.6x5.8mm |
| Inductance | 100µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 3A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |