Inductor: wire; SMD; 8uH; Ioper: 8A; 14mΩ; ±20%; Isat: 9.5A; -55÷125°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPLF1260-8R0
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: MPLF1260-8R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 8uH; Ioper: 8A; 14mΩ; ±20%; Isat: 9.5A; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Resistance | 14mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 8A |
| Body dimensions | 12.6x13.8x5.8mm, 12.6x12.6x5.8mm |
| Inductance | 8µH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 9.5A |
| Inductor application | DC/DC converters, solar inverters |