Power supply: switched-mode; modular; 65W; 48VDC; 87x52x29.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPM-65-48
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: MPM-65-48
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; modular; 65W; 48VDC; 87x52x29.5mm
| Output current | 1.36A |
| Mounting | PCB |
| Power | 65W |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | MPM-65 |
| Application | medical applications |
| Body dimensions | 87x52x29.5mm |
| Output voltage | 48V DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | THT |