Capacitor: polypropylene; 100nF; 15mm; ±10%; 17x8.8x15.3mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-100NR15/1000
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-100NR15/1000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100nF; 15mm; ±10%; 17x8.8x15.3mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 15mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Body dimensions | 17x8.8x15.3mm |
| Max. operating voltage | 1kV DC |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |