Capacitor: polypropylene; 100nF; 25mm; ±10%; 27x7.5x14mm; -40÷85°C
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-100NR25/1000
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-100NR25/1000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100nF; 25mm; ±10%; 27x7.5x14mm; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 25mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 27x7.5x14mm |
| Max. operating voltage | 1kV DC |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |