Capacitor: polypropylene; 120nF; 10mm; ±10%; 17x6.8x13.3mm; 630VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPP-120NR10/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-120NR10/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 120nF; 10mm; ±10%; 17x6.8x13.3mm; 630VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Body dimensions | 17x6.8x13.3mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Capacitance | 120nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |