Tootekood: MPP-120NR25/1000
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-120NR25/1000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 120nF; 25mm; ±10%; 27x8.4x14.9mm
Mounting THT
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 25mm
Pin diameter 0.8mm
Body dimensions 27x8.4x14.9mm
Max. operating voltage 1kV DC
Capacitance 120nF
Type of capacitor polypropylene
Lead length 25mm