Capacitor: polypropylene; 120nF; 25mm; ±10%; 27x8.4x14.9mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
MPP-120NR25/1000
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-120NR25/1000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 120nF; 25mm; ±10%; 27x8.4x14.9mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 25mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 27x8.4x14.9mm |
| Max. operating voltage | 1kV DC |
| Capacitance | 120nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |