Tootekood: MPP-180NR15/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-180NR15/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 180nF; 15mm; ±10%; 17x5.6x12.1mm; 630VDC
Mounting THT
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 15mm
Pin diameter 0.6mm
Body dimensions 17x5.6x12.1mm
Max. operating voltage 630V DC
Capacitance 180nF
Type of capacitor polypropylene
Lead length 25mm