Capacitor: polypropylene; 180nF; 20mm; ±10%; 22x12.7x20.7mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPP-180NR20/1000
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-180NR20/1000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 180nF; 20mm; ±10%; 22x12.7x20.7mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 20mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 22x12.7x20.7mm |
| Max. operating voltage | 1kV DC |
| Capacitance | 180nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |