Capacitor: polypropylene; 1.2uF; 27.5mm; ±10%; 29x12.2x20.3mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPP-1U2R27/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-1U2R27/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 1.2uF; 27.5mm; ±10%; 29x12.2x20.3mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 29x12.2x20.3mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Capacitance | 1.2µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |