Capacitor: polypropylene; 1.5uF; 31mm; ±10%; 33x14.8x22.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
MPP-1U5R31/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-1U5R31/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 1.5uF; 31mm; ±10%; 33x14.8x22.8mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 31mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 33x14.8x22.8mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Capacitance | 1.5µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |