Capacitor: polypropylene; 220nF; 20mm; ±10%; 22x5.5x13.5mm; 630VDC
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-220NR20/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-220NR20/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 220nF; 20mm; ±10%; 22x5.5x13.5mm; 630VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 20mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 22x5.5x13.5mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Capacitance | 220nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |