Capacitor: polypropylene; 22nF; 15mm; ±10%; 17x5.1x10mm; -40÷85°C
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-22NR15/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-22NR15/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 22nF; 15mm; ±10%; 17x5.1x10mm; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 15mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Body dimensions | 17x5.1x10mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Capacitance | 22nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |