Capacitor: polypropylene; 2.7nF; 10mm; ±10%; 12x4.5x8.6mm; 400VDC
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-2N7R10/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-2N7R10/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 2.7nF; 10mm; ±10%; 12x4.5x8.6mm; 400VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Body dimensions | 12x4.5x8.6mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Capacitance | 2.7nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |