Capacitor: polypropylene; 39nF; 10mm; ±10%; 12x5x9.9mm; -40÷85°C
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-39NR10/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-39NR10/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 39nF; 10mm; ±10%; 12x5x9.9mm; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Body dimensions | 12x5x9.9mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Capacitance | 39nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |