Capacitor: polypropylene; 39nF; 15mm; ±10%; 17x5.8x10.7mm; 400VDC
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-39NR15/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-39NR15/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 39nF; 15mm; ±10%; 17x5.8x10.7mm; 400VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 15mm |
| Pin diameter | 0.6mm |
| Body dimensions | 17x5.8x10.7mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Capacitance | 39nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |