Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 29x8.7x15.2mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPP-470NR27/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-470NR27/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 470nF; 27.5mm; ±10%; 29x8.7x15.2mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 29x8.7x15.2mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Capacitance | 470nF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |