Capacitor: polypropylene; 4.7uF; 31mm; ±10%; 33x14.2x22.2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPP-4U7R31/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-4U7R31/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 4.7uF; 31mm; ±10%; 33x14.2x22.2mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 31mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Body dimensions | 33x14.2x22.2mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Capacitance | 4.7µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |