Tootekood: MPP-680NR20/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPP-680NR20/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 680nF; 20mm; ±10%; 22x8.2x14.7mm; 400VDC
Mounting THT
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±10%
Terminal pitch 20mm
Pin diameter 0.8mm
Body dimensions 22x8.2x14.7mm
Max. operating voltage 400V DC
Capacitance 680nF
Type of capacitor polypropylene
Lead length 25mm