Diode: rectifying; SMD; 400V; 0.5A; SOD123F; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 10A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPP5DA40
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: MPP5DA40
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 400V; 0.5A; SOD123F; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 10A
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 10µA |