Power supply: switched-mode; 200W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPQ-200B
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: MPQ-200B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; 200W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 4
| Output current | 15 (3...18)A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 127...370V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | MPQ-200 |
| Application | medical applications |
| Body dimensions | 177.8x107.2x35.5mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 78% |
| Output voltage 3 | -5V DC |
| Output current 2 | 7A (0.7...8.4) |
| Output voltage 2 | 12V DC |
| Output current 3 | 2A (0...2.4) |
| Number of outputs | 4 |
| Electrical connection | plug with 3,96mm pitch |
| Kind of power supply | open |
| Output voltage 4 | -12V DC |
| Output current 4 | 2A (0...2.4) |