Sensor: pressure; absolute; Usup: -0.3÷3.6VDC; Usup: 3.3VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPRLS0001BA00001A
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: MPRLS0001BA00001A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: pressure; absolute; Usup: -0.3÷3.6VDC; Usup: 3.3VDC
| Mounting | SMT |
| Supply voltage | -300mV...3.6V DC, 3.3V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Series | MicroPressure |
| Dimensions | 5x5x5.8mm |
| Pressure measuring range | 0...1bar |
| Output configuration | I2C |
| Type of sensor | pressure |
| Operation mode | absolute |