Sensor: pressure; Range: 0÷300mmHg; gage; Output conf: I2C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPRLS0300YG00001B
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: MPRLS0300YG00001B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: pressure; Range: 0÷300mmHg; gage; Output conf: I2C
| Mounting | SMT |
| Supply voltage | 3.3V DC, -300mV...3.6V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Series | MicroPressure |
| Dimensions | 5x5x5.8mm |
| Output configuration | I2C |
| Type of sensor | pressure |
| Sensors features | silicone gel coating |
| Measuring range | 0...300mmHg |
| Operation mode | gage |