Power supply: switching; open; 29.7W; 120÷370VDC; 88÷264VAC; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPS-30-27
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: MPS-30-27
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switching; open; 29.7W; 120÷370VDC; 88÷264VAC; OUT: 1
| Output current | 1.1A |
| Supply voltage | 88...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 29.7W |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | MPS-30 |
| Application | medical applications |
| Body dimensions | 101.6x65.8x23.5mm |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | plug with 3,96mm pitch |
| Kind of power supply | open |