Power supply: switched-mode; LED; 40÷260VDC; 100÷350mA; IP20; 94%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPSE 55/350 SLIM
Tootja: TCI
Tootja tootekood: MPSE 55/350 SLIM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 40÷260VDC; 100÷350mA; IP20; 94%
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Additional functions | adjustable output current level |
| Maximum power | 55W |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals |