Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 2.5A; 214.6mΩ; ±20%; Isat: 3A
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MPX1D0530L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0530L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 2.5A; 214.6mΩ; ±20%; Isat: 3A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 214.6mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 2.5A |
| Inductance | 15µH |
| Alias | UPI2X10530L150 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 3A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 5.5x5.2x3mm |