Tootekood: MPX1D0530L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0530L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 10.7A; 11.5mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Mounting SMD
Resistance 11.5mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 10.7A
Inductance 1µH
Alias UPI2X10530L1R0
Type of inductor wire
Saturation current 10.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 5.5x5.2x3mm