Tootekood: MPX1D0530L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0530L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 8.6A; 17.7mΩ; ±20%; Isat: 8A
Mounting SMD
Resistance 17.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 8.6A
Inductance 1.5µH
Alias UPI2X10530L1R5
Type of inductor wire
Saturation current 8A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 5.5x5.2x3mm