Tootekood: MPX1D0530L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0530L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 3.5A; 107.8mΩ; ±20%; Isat: 4A
Mounting SMD
Resistance 107.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3.5A
Inductance 6.8µH
Alias UPI2X10530L6R8
Type of inductor wire
Saturation current 4A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 5.5x5.2x3mm