Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 6.2A; 25.8mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
MPX1D0618L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0618L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 6.2A; 25.8mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 25.8mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 6.2A |
| Inductance | 1.5µH |
| Alias | UPI2X10618L1R5 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 10.5A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x1.8mm |