Tootekood: MPX1D0618L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0618L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 6.2A; 25.8mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Mounting SMD
Resistance 25.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.2A
Inductance 1.5µH
Alias UPI2X10618L1R5
Type of inductor wire
Saturation current 10.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 7.25x6.7x1.8mm