Tootekood: MPX1D0624L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0624L6R8
  • Inductance
  • Alias
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 4.3A; 67.4mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
Mounting SMD
Resistance 67.4mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.3A
Inductance 6.8µH
Alias UPI2X10624L6R8
Type of inductor wire
Saturation current 5.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 7.25x6.7x2.4mm