Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 4.3A; 67.4mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
MPX1D0624L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0624L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 4.3A; 67.4mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 67.4mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4.3A |
| Inductance | 6.8µH |
| Alias | UPI2X10624L6R8 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 5.5A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x2.4mm |