Tootekood: MPX1D0630L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0630L100
  • Inductance
  • Alias
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 4.2A; 78mΩ; ±20%; Isat: 4.5A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 78mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.2A
Inductance 10µH
Alias UPI2X10630L100
Type of inductor wire
Saturation current 4.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 7.25x6.7x3mm