Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 6.2A; 36.7mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPX1D0630L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0630L4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 6.2A; 36.7mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 36.7mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 6.2A |
| Inductance | 4.7µH |
| Alias | UPI2X10630L4R7 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 6.5A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x3mm |