Tootekood: MPX1D0630L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0630L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 5.2A; 50.9mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
Mounting SMD
Resistance 50.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.2A
Inductance 6.8µH
Alias UPI2X10630L6R8
Type of inductor wire
Saturation current 5.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 7.25x6.7x3mm